• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj turystykę i zwiedzaj świat!

Skarby Danii
Północna Europa nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z większości państw, co widoczne jest także i w Polsce. Z pozoru nie ma tam szczególnie wielu ciekawych atrakcji, zaś sama dość chłodna pogoda sprawia, że na wakacyjne wyjazdy znacznie częściej wybieramy południowe kraje, które mogą nam zaoferować piękne plaże. Takie podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie mogą zaoferować tak dużo ciekawych rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś dla siebie.
Fantastycznym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura mocno związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle długiej historii, przez co sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada całe mnóstwo godnych uwagi zabytków jak i pozostałych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest dobrym celem wakacyjnych wypraw. Dodatkowo położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

1. Zobacz szczegóły

2. Otwórz link

3. Przeczytaj to

4. Sprawdź teraz

5. Kliknij tutaj

Categories: Rekreacja

Comments are closed.